Officine Maccaferri
ČESKÁ REPUBLIKA
Země

Přihlásit

D1 Motorway – Hricovske Podhradie – Lietavska Lucka

D1 Motorway - Hricovske Podhradie - Maccaferri Czech Republic

Výstavba systému Maccaferri – vystuženej horninovej konštrukcie s gabionovým lícom na objekte SO 206-00 na diaľnici D1-Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka práve začala.

Projekt je realizovaný v zmysle žltej knihy FIDIC, čo zhotoviteľovi umožňuje technickú optimalizáciu jednotlivých konštrukcií.

V tomto konkrétnom prípade zhotoviteľ za technickej podpory tímu Maccaferri zoptimalizoval – skrátil dĺžku nosnej konštrukcie mosta o jedno pole, pričom jedno pole mostu bolo nahradené systémom Terramesh – vystužená horninová konštrukcioa s gabionovým lícom. Pretože vystužený oporný múr bol založený na neúnosnom podloží (zvodnelé íly), prakticky v močiari, pre jeho vybudovanie bolo nevyhnutné nielen zvýšiť deformačný modul podložia pomocou dvoch vrstiev geomreží Macgrid EG40S, ale vzhľadom na výšku násypu zabezpečiť aj jeho celkovú stabilitu pomocou vysokopevnostných geomreží Paragrid 200/05.

Použitie blokov Terramesh systému, ktoré sú vyrobené z dvojzákrutovej oceľovej siete typu 8×10, hrúbky drôtu 2,7/3,7mm, s povrchovou úpravou Galmac a PVC,  umožňuje budovať konštrukciu skoro vertikálne, čím bolo možné zabezpečiť dodržanie trvalých záberov pozemkov vyhradených pre budovanie diaľnice. Nad korunou vystuženého múru je na mikropilótach založený úložný prah konštrukcie mostu. Vzhľadom na výšku Terramesh systému – vystuženého oporného múru s gabionovým lícom ktorá dosahuje až 10m, sú oceľové výstuhy blokov Terramesh systému doplnené geomržami PARAGRID s dĺžkou 12m. Zhotoviteľ sa rozhodol pre Maccaferri z viacerých dôvodov, medzi iným aj z dôvodu, že tím Maccaferri ponúkol zhotoviteľovi komplexné riešenie, kombinujúce súbor technických a ekonomických výhod v porovnaní s konkurenčnými systémami.

All Rights Reserved © Officine Maccaferri Spa 2022 P.IVA IT 02145540379

Share This